Awaria ciężarówki na trasie w Niemczech – co robić?

Wiele polskich firm specjalizuje się w międzynarodowym transporcie drogowym. Bardzo często miejsca docelowe lub przelotowe znajdują się na terenie Niemiec. Jazda zagraniczna wiąże się z ryzykiem nagłego unieruchomienia pojazdu z powodu jakiegoś uszkodzenia albo niespodziewanej awarii. Warto wiedzieć co należy zrobić w takiej sytuacji.

Nawet najlepiej zadbany i regularnie serwisowany pojazd może ulec awarii, która uniemożliwi dalszą jazdę. Wielu niedoświadczonych i młodych kierowców stresuje możliwość pojawienia się takiego problemu poza granicami naszego kraju. Do niedawna wiązało się to z koniecznością wielogodzinnego oczekiwania na pomoc i holowania auta ciężarowego albo zestawu ciągnika siodłowego z naczepą przez wiele kilometrów. Dzisiaj istnieją pewne udogodnienia w postaci usług profesjonalnych firm. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Profesjonalna pomoc drogowa TIR w Niemczech

Dobrą wiadomością jest fakt, że na terenie Niemiec działa wiele firm udzielających fachowej pomocy, w przypadku stłuczek albo nagłych awarii pojazdów ciężarowych. Pomoc taka polega na przyjechaniu na miejsce zdarzenia i odholowaniu samochodu do warsztatu stacjonarnego lub w inne miejsce wskazane przez klienta. Czasami pracownicy takich firm dokonują drobnych napraw na trasie, ale dotyczą one głównie jakichś mniejszych, drobnych usterek. Pomoce drogowe dysponują odpowiednio dużymi i ładownymi holownikami przystosowanymi do transportu aut ciężarowych oraz ciągników siodłowych z naczepami (TIR).

Mobilne serwisy pojazdów ciężarowych w Niemczech

Alternatywą dla pomocy drogowej jest skorzystanie z profesjonalnych usług oferowanych przez mobilne serwisy TIR. Na obszarze Niemiec działają polskie firmy tego typu, które specjalizują się w wykonywaniu zarówno drobnych, jak i bardziej skomplikowanych napraw na trasie. Dzięki ich interwencji można kompleksowo naprawić pojazd ciężarowy bez potrzeby holowania do warsztatu stacjonarnego. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością, ponieważ po naprawie można od razu ruszyć w dalszą trasę. Pracownicy mobilnego serwisu ustalają telefonicznie rodzaj awarii, organizują odpowiednie części i przyjeżdżają razem z nimi oraz z odpowiednim sprzętem na miejsce awarii, w celu jej likwidacji.

Polskie serwisy mobilne TIR i ich atuty

Dużą zaletą polskich serwisów mobilnych TIR, takich jak na przykład https://serwis-tir-niemcy.pl, jest niska cena świadczonych usług, która jest o wiele bardziej korzystna w porównaniu z cenami serwisów niemieckich. Polscy klienci cenią sobie również możliwość komunikowania się w naszym języku oraz doceniają szybki dojazd na miejsce zdarzenia. Jest to możliwe dzięki rozmieszczeniu pojazdów serwisowych w pobliżu najpopularniejszych tras i miejscowości w Niemczech.