Transport auta na lawecie – najważniejsze informacje

Czasami auto może ulec nagłej awarii, wypadkowi lub stłuczce na trasie. W wyniku takiej sytuacji, pojazd nie nadaje się do dalszej jazdy. Jedynym rozwiązaniem tego problemu może być próba naprawy na trasie lub przewiezienie pojazdu do warsztatu albo do swojego domu. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat transportu pojazdów na lawecie.

O czym pamiętać w przypadku transportu auta na lawecie?

Najważniejszą sprawą jest odpowiednie umocowanie samochodu na lawecie. Zadanie to nie jest łatwe szczególnie dla osób bez doświadczenia. Auto musi stać w odpowiednim miejscu co przekłada się na wyższą skuteczność mocowania. Około 10% masy lawety z ładunkiem musi spoczywać na haku. Jeśli chodzi o pasy mocujące to powinny one zostać umieszczone na 3-4 kołach samochodów, a ich klamry muszą zostać zamknięte.

Prawidłowe mocowanie oraz ostrożna jazda to fundamentalne zasady prawidłowego holowania pojazdów. Oczywiście laweta musi być przystosowana do danego typu pojazdu. Co prawda auta osobowe można bez problemu transportować na większości lawet, ale samochody dostawcze i ciężarowe wymagają bardziej specjalistycznego sprzętu.

Pomoc profesjonalistów w zakresie holowania

Nie każdy zna się na mocowaniu pojazdu, zasadach holowania czy też przepisach drogowych i ograniczeniach prędkości związanych z transportem na lawecie. Warto więc skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się holowaniem czy też szeroko pojętą pomocą drogową. Zatrudniają one doświadczonych fachowców, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, wiedzę, umiejętności oraz sprzęt. Dzięki temu pojazd jest sprawnie i bezpiecznie transportowany w miejsca wskazane przez klientów.

Sprawdzona firma holownicza z Krakowa – pomoc drogowa Kraków – sprawdź ofertę