Kamery samochodowe – przykłady polecanych urządzeń

W wielu współczesnych pojazdach użytkownicy decydują się na montaż specjalnych kamer z przodu i z tyłu. Dzięki nim o wiele lepiej widać sytuację na drodze. Dodatkowo dzięki funkcji nagrywania, kamery takie zabezpieczają materiał dowodowy w przypadku kolizji. Ułatwiają one również wykonywanie różnych manewrów, takich jak między innymi parkowanie w trudnych warunkach.

Dobra kamera samochodowa może więc przydać się zarówno w czasie jazdy i parkowania, jak również w przypadku stłuczki. Poniżej przedstawione są przykłady ciekawych urządzeń tego rodzaju oraz podane są informacje na temat ich różnych cech.

Navitel DVR R250 Dual

Jest to zestaw dwóch kamer do montażu z tyłu i przodu, który idealnie nadaje się do użytku codziennego. Prezentowany zestaw jest rozwiązaniem budżetowym idealnym dla osób, które nie chcą wydawać ogromnych kwot na takie rozwiązania. Przednia kamera oferuje rozdzielczość Full HD oraz bardzo duży kąt widzenia na poziomie 140 stopni. Tylna kamera z kolei posiada rozdzielczość HD i kąt widzenia 100 stopni.

Lamax S9 Dual

Produkt ten stanowi funkcjonalne połączenie kamery samochodowej oraz lusterka wstecznego. Rejestrator o rozdzielczości Full HD posiada obiektyw o kącie widzenia na poziomie 150 stopni. Tylna kamera ułatwia z kolei parkowanie oraz obserwację tego co dzieje się za autem. Jej kąt widzenia to 130 stopni.

Garett Road 9

Jest to zestaw składający się z kamery przedniej nagrywającej obraz w rozdzielczości QHD (2160 p), podczas gdy tylna kamera oferuje obraz Full HD. Obiektyw wysokiej jakości jest z kolei praktycznym rozwiązaniem oferującym szerokie pole widzenia w zakresie 170 stopni. Dodatkowym atutem tego zestawu jest system wykrywania ruchu oraz automatyczne rozpoczęcie nagrywania po uruchomieniu urządzenia.

Oczywiście na rynku dostępnych jest o wiele więcej urządzeń i zestawów kamer samochodowych. Warto szerzej zapoznać się z ofertami sklepów internetowych oraz stacjonarnych, aby znaleźć produkty dopasowane do konkretnych potrzeb i wymagań.